Mała architektura

Często miejsca odpoczynku, czy spożywania posiłków, są planowane w różnego typu altanach czy też pawilonach. Wielość stylów, rozmiarów i materiałów wykończeniowych takich  budowli pozwala wybrać tę najbardziej interesującą i pasującą do ogólnej stylistyki ogrodu. Można też zaplanować grill, wędzarnię, kominek, miejsce na drewno, ścieżki, oczka wodne, fontanny itp.

Altany

Altana to dobre miejsce na codzienny odpoczynek, chwile relaksu, czy wypicie kubka kawy. Zanim zdecydujemy się na wybór altany, dobrze jest zastanowić się nad lokalizacją i czy będzie ona użytkowana sezonowo, czy całorocznie. Najlepszym rozwiązaniem na lokalizację elementów małej architektury będzie projekt ogrodu, który powinien wykonać architekt krajobrazu. Według specjalistów odległość altany do budynku mieszkalnego powinna wynosić około 20 metrów, by zapewnić kameralne warunki. Istniej wiele gotowych konstrukcji altan np. w centrach ogrodniczych czy marketach, jednak często takie altany nie pasują do aranżacji ogrodu. Warto wykonać projekt na wymiar, który spełni Państwa oczekiwania.

Grill

Grill jest potrzebnym rekwizytem w każdym ogrodzie przydomowym. Jest miejscem spotkań rodzinnych, czy towarzyskich i miejscem gdzie można smacznie zjeść. Nowoczesne grille to prawdziwe mini kuchnie wyposażone w duże paleniska. Jest wiele modeli gotowych dostępnych na rynku, np. grill betonowy można kupić w supermarkecie i jest on dość mały, ale jeżeli oczekują Państwo większej ilości osób to warto wybudować taki grill np. z cegły klinkierowej, czy cegły palonej. Materiał, który posłuży do budowy powinien pasować do architektury pozostałych budowli. Dobrze zaprojektowana letnia kuchnia jest oryginalną i praktyczną ozdobą ogrodu.

Murki oporowe

Murki oporowe z naturalnego kamienia lub reprodukcji betonowych. Budujemy murki ogrodowe o wysokości od kilki centymetrów do 2 metrów. Płoty kratowe budowane są z drewnianych listew.
Przypominają przegrody altan o wzorze romboidalnym. W ogrodzie stosowane są jako wewnętrzne przegrody o nieformalnych charakterze np. pergole czy podpory. Dostępne są różne wymiary i kształty.

Nawierzchnia z kamienia naturalnego

Oferujemy nawierzchnie z kamienia naturalnego: piaskowca, marmuru, granitu, otoczaka, serpentynitu. Nawierzchnie wykonujemy na podbudowie z obrzeżem, a fugi wypełniamy ozdobnym grysem marmurowym.

Nawierzchnia ze żwiru

Budujemy nawierzchnie żwirowe. Ścieżki, szlaki komunikacyjne, alejki z naturalnego żwirku wyglądają bardzo ładnie. Takie zastosowanie cieszy się dużym powodzeniem w ogrodach japońskich.

Oczka wodne

Oczka wodne, naturalne przydomowe oczko wodne z kaskadą. Zajmujemy się kompleksowym budowaniem oczek wodnych i stawów, czyli od projektu do realizacji.
Przygotowujemy projekty potrzebne do wydania pozwolenia na budowę. Każdy zbiornik wodny jest wyceniany indywidualnie więc jeżeli jesteś zainteresowany to wyślij do nas zapytanie a wycenimy dla Ciebie to w ciągu jednego dnia.

Tarasy z drewna

Oferujemy wykonanie tarasów drewnianych. Realizujemy nietypowe zlecenia: tarasy drewniane w nawierzchniach,  oczkach wodnych, basenach i stawach oraz kładki, pomosty itp. Tarasy z drewna montujemy z desek drewnianych mocowanych na legarach na specjalnie przygotowanym podłożu.

Skorzystaj z naszych usług

Skontaktuj się z nami, znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Skontaktuj się z nami